o nás

Otevřeno pro vás máme každý všední den od 11:00 do 14:00

Platit u nás můžete papírovými stravenkami, hotovostí i platební kartou i stravenkovými kartami

Několik slov o nás....

10. školní jídelna na Borech vznikla už v roce 1995 a od té doby vaří každý den obědy pro téměř 600 strávníků z plzeňských mateřských a základních škol.

V loňském školním roce jsme opravili část jídelny s relaxační částí pro žáky.

V březnu 2019 otevřela tato školní jídelna kompletně zrekonstruované Bistro DESÍTKA pro veřejnost, které provozuje v rámci své doplňkové činnosti. Rozšířením prostoru vzniklo celkem 52 míst. Design obou interiérů navrhla Andrea Opatrná a v interiéru se prolíná mix přírodních elementů, skandinávský a lehce industriální styl, které při Vašem obědě zajistí velmi příjemné vzdušné a světlé prostředí.

Budova 10. školní jídelny je v majetku města Plzně, které se na rekonstrukci podílelo částkou půl milionu korun bez DPH, zbylé náklady na interiér putovaly z rozpočtu školní jídelny a byly ve výši čtvrt milionu korun,"

Doplňková činnost, v našem případě poskytování stravovacích služeb veřejnosti, je pro každou příspěvkovou organizaci velmi důležitá a přínosná. Využívání volných kapacit umožňuje naší organizaci příjem, který zásadním způsobem snižuje náklady na činnost hlavní, tj. stravování dětí a žáků. Náš základní příděl rozpočtu od našeho zřizovatele je mnoho let stabilní bez ohledu na zvyšování vstupních cen potřebných na provoz hlavní činnosti. Doplňková činnost vytváří také zisk, který se následně vrací do fondů organizace. Ty jsou potom používány na zlepšování služeb, údržbu majetku, obnovu a doplňování drobného majetku bez potřeb zvyšování rozpočtu.

„Je-li vůbec něco smutnějšího než zneuznaný génius, je to nepochopený žaludek.“

Honoré de Balzac