o nás

Platit u nás můžete hotovostí, platebními kartami vaší banky, papírovými i elektronickým stravenkami. 

U nás se můžete i leccos naučit! V našem KULINÁŘSKÉM INSTITUTU PLZEŇ pořádáme různé kurzy vaření a pečení! Mrkněte se zde!

Několik slov o nás....

10. školní jídelna na Borech vznikla už v roce 1995 a od té doby vaří každý den obědy pro téměř 750 strávníků z plzeňských mateřských a základních škol.

Je zde krásná jídelna s relaxační částí pro žáky základní školy.

V březnu 2019 byly zrekonstruovány a modernizovány prostory pro veřejnost, kde vzniklo nové Bistro DESÍTKA, které provozujeme v rámci své doplňkové činnosti. Rozšířením prostoru vzniklo celkem 52 míst. Design obou interiérů navrhla Andrea Opatrná a v interiéru se prolíná mix přírodních elementů, skandinávský a lehce industriální styl. Vzniklo velmi příjemné vzdušné a světlé prostředí.

Budova 10. školní jídelny je v majetku Města Plzně, které se na rekonstrukci podílelo částkou půl milionu korun bez DPH, zbylé náklady na interiér putovaly z rozpočtu školní jídelny a byly ve výši čtvrt milionu korun.

Doplňková činnost, v našem případě poskytování stravovacích služeb veřejnosti, je pro každou příspěvkovou organizaci velmi důležitá a přínosná. Využívání volných kapacit umožňuje naší organizaci příjem, který zásadním způsobem snižuje náklady na činnost hlavní, tj. stravování dětí a žáků. Náš základní příděl rozpočtu od našeho zřizovatele je mnoho let stabilní bez ohledu na zvyšování vstupních cen potřebných na provoz hlavní činnosti. Doplňková činnost vytváří také zisk, který se následně vrací do fondů organizace. Ty jsou potom používány na zlepšování služeb, údržbu majetku, obnovu a doplňování drobného majetku bez potřeb zvyšování rozpočtu ze zdrojů zřizovatele, kterým je Město Plzeň.

„Je-li vůbec něco smutnějšího než zneuznaný génius, je to nepochopený žaludek.“

Honoré de Balzac